1462724

DLACZEGO AUTO Z USA

Zakup samochodu to bardzo ważna decyzja. Musi być on niezawodny, użyteczny, gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa, a jazda nim dawać dużo radości. Wśród cech, jakie musi posiadać jest także przystępna cena, która nie zrujnuje budżetu. To właśnie te elementy decyduję o dynamicznym wzroście liczby samochodów kupowanych w USA.

Oczekiwania Amerykanów wobec samochodów są nieco inne, niż Europejczyków, którzy – szczególnie w Europie Wschodniej – mają znacznie skromniejsze oczekiwania wobec samochodu. Mniejszy rynek zbytu i zasobność portfela klientów to przede wszystkim te powody, które sprawiają, że samochody do kupienia w Polsce – nawet te z salonów – dalece nie dorównują pojazdom dostępnym na rynku amerykańskim. Warto zastanowić się, czy koniecznie trzeba ograniczać swój zakup terytorialnie do kraju, w którym się mieszka, czy też wybrać globalnie najlepsze dla siebie rozwiązanie. Szczególnie, że samochód kupiony w USA będzie nie tylko lepiej wyposażony, ale może okazać się znacznie tańszy od zakupu w Polsce. O tym przekonuje się każdego roku coraz większa liczba Polaków, którzy decydują się na zakup zza Oceanu.

Dlaczego kupno samochodu ze Stanach Zjednoczonych w Polsce staje się coraz bardziej popularne:

PROSTA PROCEDURA ZAKUPU

Choć proces zakupu samochodu na innym kontynencie może wydawać się trudny do realizacji, to w rzeczywistości procedury niewiele różnią się od tych, które towarzyszą zakupowi w kraju. Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale w rzeczywistości jedyną trudnością jest odległość pomiędzy kupującym, a sprzedającym, co wpływa jedynie na czas transportu pojazdu.

DUŻO NIŻSZA CENA

Cena samochodu kupionego w USA jest znacząco niższa od porównywalnych modeli w Europie. Można śmiało jeździć bez obawy o utratę wartości pojazdu (a zarazem naszych pieniędzy) przez kolejne miesiące użytkowania. Tańszy zakup umożliwia również późniejszą sprzedaż auta z zyskiem.

ZNACZNIE BOGATSZE WYPOSAŻENIE

Producenci i dealerzy w USA starają się sprzedać jak najwięcej aut, nawet kosztem wysokości marży. Dlatego też, dorzucają opcje dodatkowe, tak by klient wybrał właśnie ich produkt. Dzięki temu w samochodach z USA występuje dużo bogatsze wyposażenie. Niemal standardem jest skórzana tapicerka oraz automatyczna skrzynia biegów oraz kilkanaście opcji dodatkowych.

GWARANCJA JAKOŚCI

Niezwykle prostą i standardową procedurą przy zakupie każdego samochodu w USA jest sprawdzanie przez nowych klientów historii auta. Posiadając nr VIN pojazdu, możliwe jest sprawdzenie pełnej historii serwisu oraz ewentualnej wypadkowości. Taka przejrzystość przy zakupie auta gwarantuje, że spełnione mogą być najbardziej  wygórowane wymagania.

GWARANCJA PRZEBIEGU – NISKIE I PRAWDZIWE PRZEBIEGI

Każda wizyta w serwisie lub kolizja pojazdu jest odnotowywana, a standardową procedurą jest spisywanie i rejestracja w systemie stanu licznika. Nie ma zatem możliwości manipulacji w zakresie regulacji danych w tym zakresie.

INDYWIDUALNY DESIGN

Zakup w USA daje możliwość zakupu auta, które nie występuje w Europie lub jest rzadkością. Taki pojazd gwarantuje swoją wyjątkowość na polskich drogach i wyróżnienie wśród powtarzających się z różną częstotliwością modeli dostępnych w Polsce.

NIEATRAKCYJNOŚĆ DLA ZŁODZIEI

Najbardziej atrakcyjnymi dla złodziei pojazdami są modele powtarzalne na rynku, które już jako kradzione nie będą łatwe do rozróżnienia na drogach lub które można spieniężyć poprzez sprzedaż na części. W obu przypadkach typowo amerykańskie auto nie może być przedmiotem zainteresowania, stąd kradzieże pojazdów marek Amerykanskich nadal należą do rzadkości.